Warszawa Gdańsk Bytom
strona główna > aktualności > Czego pragną pracodawcy

Czego pragną pracodawcy

piątek, 11-stycznia-2013

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji celów i założeń Projektu „Kaizen” – podniesienie jakości procesów dydaktycznych i zarządczych obejmuje także optymalizację współpracy z pracodawcami, tak by system kształcenia jak najlepiej odpowiadał oczekiwaniom rynku pracy.

Jarosław Jakubowski, odpowiedzialny w Projekcie „Kaizen’” za rozbudowę portalu Biura Karier przedstawił planowane zmiany: - Segmenty portalu, ten przeznaczony dla studentów i ten dla pracodawców, będą się częściowo nakładać, np. w module umożliwiającym ocenę stażystów – tłumaczył. Dodał, że dla pracodawców przygotowywane jest osobne forum i „baza specjalistów”, gdzie przedstawiciele firm, będą mogli zadeklarować chęć  poprowadzenia zajęć na uczelni.
Dyskusję wywołała kwestia możliwości komentowania, przez użytkowników forum,  zamieszczanych tam ogłoszeń o pracę. Pracodawcy odnieśli się do tego pomysłu dość sceptycznie, chyba, że wypowiedzi byłyby autoryzowane imieniem i nazwiskiem.

W drugiej części spotkania dr Maria Wołoszyn przeprowadziła warsztaty kompetencyjne, których celem było ustalenie zestawu cech cenionych przez pracodawców i firmy przyjmujące studentów na staż. O swoich doświadczeniach ze studentami absolwentami PJWSTK mówili: Mirosław Maj (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń), Mariusz Ochla ( IBM), Artur Thielmann (HTM Systemy informatyczne),  Marek Zagulski (Genomed ),  i Grzegorz Modlibowski (Optineo sp. z o.o.).

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Logotypy: Kapitał ludzki, Projektu Kaizen, PJWSTK, UE